Nasi podopieczni ...

Młoda, niespełna dwuletnia sunia. Po śmierci swojego Pana, została na zaniedbanym podwórku, przypięta do budy grubym łańcuchem... W tej chwili jest już po zabiegu sterylizacji, w hotelu dla zwierząt.

Drobna, zagubiona sunia odebrana z pseudo wraz z innymi psiakami, spokojna i nieufna. Z pewnością na świat wydała wiele szczeniąt, wyeksploatowana i wyniszczona. Szuka kontaktu wzrokowego, jakby pytała..."co ze mną będzie?"

Nieśmiały łaciatek. Pies został zabrany z pseudo wraz z resztą psów. Kochany delikatny chłopaczek.

Keta to siedmioletnia sunia, która trafiła pod naszą opiekę po zakończeniu pracy na Uniwersytecie Przyrodniczym. Kontaktowa, śmiała, mająca swoje zdanie.

Zara dzieliła z resztą psiaków okrutny los w pseudo. Sponiewierana i zaniedbana dziś nie wygląda najlepiej. Wycofana i lękliwa, unika kontaktu z człowiekiem, bardziej ceni sobie towarzystwo psów.

Sponsorzy

superdog

NIKE

Wesprzyj nas

 

dotpay
Korzystając z usługi DOTPAY możesz szybko i łatwo dokonać wpłaty na nasze konto.

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

 

 

 

 

 

W okresie wakacji, w czasie urlopów i radosnego rozkoszowania się wolnymi od pracy i nauki chwilami, zapominamy o tym, że wakacje to także wiele psich dramatów...

Nieodpowiedzialni właściciele, często zamiast zapewnić swojemu czworonogowi opiekę na czas wakacyjnych wyjazdów, wybierają najmniej subtelną drogę i pozbywają się swoich pupili. Dobrze jeszcze, jeżeli oddają swojego psa do schroniska, tam przynajmniej będzie miał zapewnioną opiekę i nie zginie z głodu.... Ale często psy są po prostu porzucane przy drogach, gdzie zrozpaczone i zdezorientowane biegają tam i z powrotem szukając swego Pana, niejednokrotnie ginąc pod kołami rozpędzonych samochodów.
Są porzucane w lasach, czasem przywiązywane do drzew, aby nie pobiegły za swoim ukochanym Panem... I jeżeli nie mają szczęscia, i nikt ich nie znajdzie, giną tam po prostu z głodu i pragnienia. To najokrutniejszy sposób pozbycia się swojego psa, który jest przecież, a przynajmniej ma być, członkiem rodziny.

 

Nie porzucaj psa przed wakacjami!

Istnieje przecież wiele rozwiązań, wystarczy tylko zastanowić się i wybrać to, które jest najlepsze dla nas i naszego psa.
W chwili obecnej coraz więcej hoteli i pensjonatów oferuje możliwość zakwaterowania psa, można więc, planując urlop, wybrać miejsce, gdzie będziemy mogli wybrać się razem z czworonogiem.
Jeżeli nie ma możliwości, aby pies pojechał z nami na urlop, możemy poprosić kogoś z rodziny, lub nawet przyjaciół, aby zaopiekowali się nim podczas naszej nieobecności.
A jeżeli wszystkie poprzednie rozwiązania odpadają, możemy umieścić psa w hotelu dla zwierząt. Za niewielką opłatą, nasz pupil będzie miał bezpieczne schronienie, zapewnioną opiekę, wyżywienie, spacery, a często nawet naukę posłuszeństwa, i psie SPA ;)
Ważne jest, aby wybrać się do hotelu wcześniej, aby pies mógł poznać miejsce i opiekunów, a kiedy zostawiamy już psa w hotelu, nie żegnamy się z nim bardziej, niż codziennie, wychodząc do pracy.

Jak widać, możliwości zapewnienia psu opieki podczas naszej nieobecności jest sporo, trzeba tylko wybrać tę najwłaściwszą i najlepszą dla psa.

 

Partnerzy