beaglewpotrzebie.pl - Beta
Nasi podopieczni ...

Siedmioletnia Bianka, łagodna, bardzo nieśmiała sunia, która chciałaby znaleźć kochający domek, w którym będzie szczęśliwa

Sanni jest ośmioletnią, spokojną, nieco bojaźliwą sunią, której nie chce już właściciel.. Trafiła więc pod naszą opiekę i przebywa obecnie w hoteliku. Trochę onieśmielona nową sytuacją, ale z psami dogaduje się dobrze, lubi ludzi.

Wyniszczona, sponiewierana, zaniedbana, chora, smutna... Trafiła pod naszą opiekę po interwencji. Pojechała prosto do całodobowej kliniki weterynaryjnej w Warszawie,gdzie uprzednio przygotowaliśmy dla niej miejsce...

Dona to około czteroletnia sunia, która trafiła pod naszą opiekę ze schroniska. Znalazła dom, niestety w domu przebywała inna sunia i ostatecznie dziewczyny się nie dogadały, więc wróciła pod naszą opiekę.

Mokka to sunia w średnim wieku, któa trafiła pod naszą opiekę ze Schroniska dla Zwierząt. Przebywała w nim od wiosny... Dowiedzieliśmy się o niej tydzień temu i od razu podjęliśmy starania, aby ją zabrać. Trochę zalękniona, poznaje inny świat, poza murami Schroniska. ...

Jeśli trafili Państwo na naszą stronę, oznacza to, że interesują się Państwo psami rasy Beagle, oraz wszelkimi informacjami związanymi z tą rasą, która należy do VI Grupy FCI  (Fédération Cynologique Internationale), Sekcja 6.1  - psy gończe.
Zapraszamy zatem do zapoznania się z artykułami o Beaglach, które na naszej stronie się znajdują.
Zachęcamy szczególnie do przeczytania informacji na temat samej rasy, jej charakteru, predyspozycji i wymagań. Posiadanie Beagla to bowiem o wiele więcej, niż tylko obowiązek karmienia, spaceru, czy koniecznych wizyt u lekarza weterynarii.
Od przyswojenia informacji o samej rasie należy więc zacząć. Być może jednak posiadają już Państwo wiedzę o Beaglach, a nawet pewne doświadczenie i trafili Państwo na naszą stronę świadomie, poszukując czworonożnego towarzysza, który mógłby w Waszej Rodzinie spędzić resztę swego życia, otoczony miłością i traktowany jak pełnoprawny jej członek.
Zapraszamy w takim razie do odwiedzenia zakładki "Adopcje", znajdują się tam portrety naszych podopiecznych, którzy czekają na swoją szansę na szczęśliwe życie u boku człowieka.
Prosimy o dokładne przeczytanie informacji na temat psiaka, który Państwa zainteresuje, oraz o kontakt telefoniczny. Jest to pierwszy krok, który należy uczynić, aby móc stać się adopcyjnym domem dla któregoś z naszych podopiecznych.

OPP logo 1proc

Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie ul. Sumińska 59 44-290 Jejkowice
Konto: VW Bank nr rach. 87 2130 0004 2001 0640 2028 0001 
Zbiórki: VW Bank nr rach. 60 2130 0004 2001 0640 2028 0002
NIP: 6423183583  REGON: 146551965  KRS: 0000451372


Kontakt: Magdalena 501 714 686 ; Anna 501 409 850 ; Barbara 500 803 769

 Beta2

Beta prosi o pomoc!

Twoja wpłata pomoże nam w opłaceniu kosztów leczenia Bety oraz kosztów jej pobytu w klinice dla zwierząt. Beta przebywa w niej już od miesiąca, w tym czaie przeszła mnóstwo badań i kilka zabiegów chirurgicznych.

Za każdą pomoc dziękujemy!

[powr-button label='Beta']

 

W dniu 22 marca w sprawie suni przez Fundację Dla Zwierząt La Fauna została przeprowadzona interwencja, w wyniku której pod naszą opiekę trafiła sześcioletnia sunia, którą nazwaliśmy Beta.

Wyniszczona, sponiewierana, zaniedbana, chora, smutna... 

Trafiła pod naszą opiekę po interwencji przeprowadzonej przez Fundację Dla Zwierząt La Fauna. Po odebraniu od właściciela, pojechała prosto do całodobowej kliniki weterynaryjnej w Warszawie, z którą już współpracujemy od kilku lat, gdzie uprzednio przygotowaliśmy dla niej miejsce.

Suni został pobrany wymaz z uszu - przebudowane przewlekle kanały słuchowe, w lewym uchu wysięk, pobrano krew do badań. RTG wykazał śrut w udzie. Brzuch bardzo bolesny, w jelitach zalegający gruz kostny.

Listwy mleczne obwisłe niemal do ziemi. W pachwinie stwierdzono przepuklinę, bądź zmianę nowotworową, na dalszym sutku po prawej stronie wyczuwalny mniejszy guz. Hiperpigmentacja i przebudowa skóry w okolicach sromu i odbytu. Osłuchowo płuca i serce bez słyszalnych szmerów patologicznych. Zapalenie spojówek, w prawym oku wypadnięcie gruczołu trzeciej powieki, rogówka lekko zmętniała. Skóra - zmiany przewlekłe (do konsultacji dermatologicznej - zlecono), wyłysienia na stawach skokowych, przewlekły stan zapalny w przestrzeniach miedzypalcowych. Zlecono również wykonanie USG jamy brzusznej, oraz konsultację okulistyczną.

Z aktualnych informacji - po pierwszych badaniach - babeszjoza wykluczona. Reszta wyników w miarę - jak na jej stan - w normie, są lekkie odchylenia, ale w ocenie Pani doktor nie ma podstaw do niepokoju o jej życie - o tyle dobrze!

Na pewno badania trzeba będzie powtórzyć za kilka dni, kiedy z suni wyjdą wszystkie złogi kostne i układ pokarmowy zacznie funkcjonować, a organizm będzie miał z czego się odbudowywać. Do tej pory sunia nie opróżniła jelit!

Aby jej ulżyć lekarz weterynarii usunął mechanicznie blokujące złogi gruzu kostnego w tym duże fragmenty kości - zabieg ten miała wykonany już dwukrotnie. Suni zostały również podane środki "na poślizg", leki przeciwbólowe i rozkurczowe. Przy tym wszystkim sunia ma apetyt, została jej podana miękka karma.

Po dzisiejszej konsultacji dermatologicznej jest podejrzenie atopowego zapalenia skóry, bądź alergii pokarmowej, zostały zalecone kąpiele plus zaaplikowane leki - niestety jeszcze nie mamy opisu, wszystko na gorąco. Do uszu zastosowano maść oraz antybiotyk, jest spora bolesność kanałów słuchowych, sunia trzepie uszami.

Po USG - możemy odetchnąć, ale szczegółowo jeszcze musimy poczekać na opis. Śrutu na usg nie udało się zlokalizować, czyli trzeba będzie wykonać kolejny RTG w pozycji brzusznej, a na razie ze względu na bolesność, nie chcieliśmy suni męczyć.

Odwiedzamy Betę w Klinice, aby nie czuła się samotna i opuszczona... Przypominamy jej, że od teraz ma nas! Że będziemy się o nią troszczyć i walczyć o to, aby zaznała jeszcze w życiu prawdziwego szczęścia!

Mamy ogromną nadzieję, że w tej walce nie będziemy sami, że jak zawsze, my i ona, będziemy mogli liczyć na Waszą pomoc! Badania, specjalistyczne konsultacje, zabiegi, leki i sam - nie wiemy jak długi - pobyt w klinice, to wszystko będą ogromne koszty!

Za każdą wpłatę na leczenie i ratowanie Bety, z całego serca Wam dziękujemy! Ale przede wszystkim - dziękuje Wam Beta!

 

Kontakt w sprawie adopcji - Magdalena 501 714 686

 

Wątek Bety jest tutaj - http://www.ebeagle.pl/viewtopic.php?f=28&t=1354

Partnerzy

 

Nasza strona do prawidłowego działania wykorzystuje pliki "cookies". Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.