Nasi podopieczni ...

Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie. Los pokrzywdzonych zwierząt nie jest nam obojętny, jesteśmy po to, aby pomagać. Zapraszamy do naszego sklepiku.

Portos trafił do nas ze schroniska dla zwierząt.To fajny, łagodny psiak w kwiecie wieku. W tej chwili jest w trakcie leczenia. Jeżeli ktoś zechciałby pomóc Portosowi, będziemy wdzięczni!

Aramis został w połowie lipca złapany w Łodzi, po której włóczył się od dłuższego czasu. Dokarmiany przez pewną Panią, starał się trzymać jednego rejonu, a nam umożliwiło to pochwycenie wędrownika i umieszczenie go w bezpiecznym i zaufanym Hoteliku.

Pod naszą opiekę trafił młodziutki - około dziewięciomiesięczny psiak Henio. Henio w swoim krótkim życiu miał już dwa domy... Podczas krótkiego pobytu w drugim domu, uległ poważnemu wypadkowi, potrącił go samochód. W wyniku tego wypadku miał połamaną miednicę i prawą łapę.

Mokka to sunia w średnim wieku, któa trafiła pod naszą opiekę ze Schroniska dla Zwierząt. Przebywała w nim od wiosny... Dowiedzieliśmy się o niej tydzień temu i od razu podjęliśmy starania, aby ją zabrać. Trochę zalękniona, poznaje inny świat, poza murami Schroniska. ...

Menu

Stowarzyszenie rozpoczęło swoją oficjalną działalność 15.02.2013 roku, zostało wpisane do KRS pod numerem 0000451372.

My, czyli członkowie Stowarzyszenia, swoją działalność na rzecz potrzebujących psiaków rasy Beagle prowadziliśmy już jednak na długo przedtem. Były to działania nieformalne, indywidualne, ale prowadzone z sercem i pasją, skupione wokół forum ebeagle.pl. Bo to właśnie forum dało początek działalności Stowarzyszenia i w dalszym ciągu stanowi miejsce spotkań, dyskusji i podejmowania decyzji mających na celu pomoc łaciatkom.

Dlaczego forum? Członkami Stowarzyszenia są ludzie z całej Polski, którzy uczą się lub pracują zawodowo - jednak postanowili poświęcać swój wolny czas na pomoc beaglom.

Kiedy powstało Stowarzyszenie, posiadaliśmy już więc niemałe doświadczenie, a dzięki nawiązywaniu coraz to nowych kontaktów ze Schroniskami dla Zwierząt, Lecznicami i Weterynarzami, Behawiorystami i Osobami zajmującymi się szkoleniem psów, oraz Hotelami dla Zwierząt, nasze działania nabrały rozmachu, działamy prężnie i dokładamy wszelkich starań, aby nasze działania były skuteczne.

 

We wrześniu 2015 roku uzyskaliśmy status Organizacji Pożytku Publicznego.


Ilość psiaków, będących pod naszą opieką stale się zmienia - jedni podopieczni idą do swoich nowych domów, inni trafiają pod nasze skrzydła -  zawsze jest ich kilkanaście. Trafiają do nas psy w różnym wieku, często starsze, chore, którym chcemy zapewnić najlepszą opiekę i leczenie. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc w Domach Tymczasowych, sporo naszych psiaków przebywa w Hotelach dla Zwierząt.
Staramy się zapewnić naszym podopiecznym wszystko, czego potrzebują, dbamy o to, aby do nowych domów wychodzili po zabiegach kastracji i sterylizacji, oraz zaopatrzeni w elektroniczne identyfikatory. Koszty hotelowania, opieki weterynaryjnej, leczenia, zabiegów, są ogromne, dlatego liczy się dla nas każda złotówka, którą nasi Darczyńcy zechcą przekazać na rzecz naszych podopiecznych, i z każdej złotówki cieszymy się tak samo!
Jeżeli ktoś zechce wesprzeć nas swoją darowizną, będziemy ogromnie wdzięczni.
Tylko dzięki Wam możemy pomagać!

 


Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie
ul. Sumińska 59
44-290 Jejkowice
KRS: 0000451372
NIP: 6423183583
REGON: 146551965
Konto Bankowe Volkswagen Bank
87 2130 0004 2001 0640 2028 0001

(subkonto, akcje, zbiórki)

60 2130 0004 2001 0640 2028 0002

Pragniemy w tym miejscu złożyć wyrazy podziękowania wszystkim naszym Przyjaciołom, którzy wspierali nas w tej trudnej drodze, oraz tym, którzy codziennie pomagają nam i naszym podopiecznym. Dziękujemy, że jesteście! Dzięki Wam, nasza praca ma sens!