Nasi podopieczni ...

Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie. Los pokrzywdzonych zwierząt nie jest nam obojętny, jesteśmy po to, aby pomagać. Zapraszamy do naszego sklepiku.

Portos trafił do nas ze schroniska dla zwierząt.To fajny, łagodny psiak w kwiecie wieku. W tej chwili jest w trakcie leczenia. Jeżeli ktoś zechciałby pomóc Portosowi, będziemy wdzięczni!

Aramis został w połowie lipca złapany w Łodzi, po której włóczył się od dłuższego czasu. Dokarmiany przez pewną Panią, starał się trzymać jednego rejonu, a nam umożliwiło to pochwycenie wędrownika i umieszczenie go w bezpiecznym i zaufanym Hoteliku.

Lexi to trzynastoletnia sunia, odłowiona w okolicy Radomia. Koczowała tam razem z trzema innymi suniami, pomieszkując w wykopanych właśnymi łapkami norach w ziemi....

Laura to około czteroletnia sunia, odłowiona w okolicy Radomia. Koczowała tam razem z trzema innymi suniami, pomieszkując w wykopanych właśnymi łapkami norach w ziemi....

W okresie wakacji, w czasie urlopów i radosnego rozkoszowania się wolnymi od pracy i nauki chwilami, zapominamy o tym, że wakacje to także wiele psich dramatów...

Nieodpowiedzialni właściciele, często zamiast zapewnić swojemu czworonogowi opiekę na czas wakacyjnych wyjazdów, wybierają najmniej subtelną drogę i pozbywają się swoich pupili. Dobrze jeszcze, jeżeli oddają swojego psa do schroniska, tam przynajmniej będzie miał zapewnioną opiekę i nie zginie z głodu.... Ale często psy są po prostu porzucane przy drogach, gdzie zrozpaczone i zdezorientowane biegają tam i z powrotem szukając swego Pana, niejednokrotnie ginąc pod kołami rozpędzonych samochodów.
Są porzucane w lasach, czasem przywiązywane do drzew, aby nie pobiegły za swoim ukochanym Panem... I jeżeli nie mają szczęscia, i nikt ich nie znajdzie, giną tam po prostu z głodu i pragnienia. To najokrutniejszy sposób pozbycia się swojego psa, który jest przecież, a przynajmniej ma być, członkiem rodziny.

 

Nie porzucaj psa przed wakacjami!

Istnieje przecież wiele rozwiązań, wystarczy tylko zastanowić się i wybrać to, które jest najlepsze dla nas i naszego psa.
W chwili obecnej coraz więcej hoteli i pensjonatów oferuje możliwość zakwaterowania psa, można więc, planując urlop, wybrać miejsce, gdzie będziemy mogli wybrać się razem z czworonogiem.
Jeżeli nie ma możliwości, aby pies pojechał z nami na urlop, możemy poprosić kogoś z rodziny, lub nawet przyjaciół, aby zaopiekowali się nim podczas naszej nieobecności.
A jeżeli wszystkie poprzednie rozwiązania odpadają, możemy umieścić psa w hotelu dla zwierząt. Za niewielką opłatą, nasz pupil będzie miał bezpieczne schronienie, zapewnioną opiekę, wyżywienie, spacery, a często nawet naukę posłuszeństwa, i psie SPA ;)
Ważne jest, aby wybrać się do hotelu wcześniej, aby pies mógł poznać miejsce i opiekunów, a kiedy zostawiamy już psa w hotelu, nie żegnamy się z nim bardziej, niż codziennie, wychodząc do pracy.

Jak widać, możliwości zapewnienia psu opieki podczas naszej nieobecności jest sporo, trzeba tylko wybrać tę najwłaściwszą i najlepszą dla psa.